De eerste generatie van de NINETY-SIX stamt alweer uit 2008. In de loop der tijd is deze World Cup en WK winnende full-suspension mountainbike met de innovaties mee veranderd. In deze nieuwe uitvoering neemt de NINETY-SIX grotere afstand van zijn voorgangers. De nieuwe NINETY-SIX is meer dan alleen een snelle Cross Country en Marathon racer, het is ook een lichtgewicht short travel trail mountainbike.

Merida Ninety-Six
Merida Ninety-Six
Merida Ninety-Six
Merida Ninety-Six
Merida Ninety-Six
Merida Ninety-Six

In handen van topmountainbikers als Gunn-Rita Dahle Flesja, José Hermida, Ralph Näf en Ondrej Cink van het Multivan MERIDA Biking Team heeft de NINETY-SIX zijn sporen verdiend in het internationale mountainbike circuit. Door de veranderende, meer uitdagendere raceparcoursen en de vraag naar een lichte en snelle short travel trail mountainbike is het MERIDA R&D team terug naar de tekentafel gegaan om een compleet nieuwe NINETY-SIX te ontwerpen.

Merida Ninety-Six 8000

Om de NINETY-SIX weer helemaal bij de tijd te krijgen is er een compleet nieuw frame ontwikkeld met diverse interessante innovaties, een moderne geometrie en een vernieuwd veersysteem. Uiteraard worden de kabels en leidingen geheel volgens de laatste trend via het balhoofd het frame in geleid door de WIRE PORT. De nieuwe NINETY-SIX komt in twee uitvoeringen; de XC en Marathon gerichte NINETY-SIX RC met 100 mm veerweg voor en achter en de NINETY-SIX met 120 mm veerweg voor en 100 mm achter als short travel trail uitvoering. Net als bij de overige modellen is er keuze uit verschillende niveaus carbon voor het frame, waarbij het RC CF5 frame met slechts 1.695 gram (maat M) het lichtste frame is. De NINETY-SIX en NINETY-SIX RC modellen zijn gebouwd rond het zelfde frame, het verschil wordt gemaakt door de verdere configuratie.

Merida Ninety-Six RC 9000 (groen)
Merida Ninety-Six RC 9000 (groen)
Merida Ninety-Six RC 9000 (zwart)
Merida Ninety-Six RC 9000 (zwart)
Merida Ninety-Six 8000
Merida Ninety-Six 8000
Merida Ninety-Six RC XT
Merida Ninety-Six RC XT

Voorheen lag de focus van een XC en Marathon race mountainbike voornamelijk op het klimmen. Door het uitdagender worden van de parcoursen, is tegenwoordig het dalen minstens net zo belangrijk als het klimmen geworden. Om de prestaties in de afdalingen en in ruig terrein te verbeteren is de balhoofdhoek van de NINETY-SIX RC 1,5 graad flauwer geworden, voor de NINETY-SIX met 120 mm veerweg is dit zelfs 3 graden. Daarnaast is de reach vergroot naar 473 mm (maat L), voorheen 449 mm, en zijn het bottom bracket en stand over hoogte naar beneden gebracht. Deze aanpassingen zorgen er samen voor dat de NINETY-SIX stabieler is geworden en geven de berijder meer ruimte om te manoeuvreren op de fiets. Ook voelt de rijder zich meer één met de fiets, wat meer vertrouwen geeft als het er ruig aan toe gaat. Verder is ook de hoek van de zadelbuis 1,5 tot 2 graden steiler geworden (afhankelijk van de maat), zodat er niet wordt ingeleverd op de prestaties tijdens het klimmen.

Een goede geometrie is echter niets waard zonder een perfect werkend platform voor de vering. Ten opzichte van zijn voorganger is het nieuwe veersysteem een stuk progressiever geworden. De progressie is meer dan 7%, wat perfect aansluit bij de kleinere luchtkamers van de moderne Cross Country dempers. Deze hogere ratio maakt de demper gevoelig voor kleine impacts, maar geeft een goede support voor grotere klappen. Daarnaast introduceren wij het P-FLEX systeem; er zit niet langer een scharnierpunt tussen de seat- en chainstay ter hoogte van het achterwiel. Dit komt zowel het gewicht als de stijfheid van de achterbrug ten goede.

De eigenschappen van het materiaal en het bladveer design geven de achterbrug meer dan voldoende flex, zonder in de leveren op de levensduur. Al met al geeft deze nieuwe constructie de NINETY-SIX een achterbrug die zijn mannetje staat in ruig terrein én perfecte stabiliteit voor de snelle kilometers en uitdagende beklimmingen.

De combinatie van de geometrie, het veersysteem en het lage gewicht werkt in perfecte harmonie en creëert de meest capabele en snelle NINETY-SIX uit onze geschiedenis waarmee je zowel XC parkoersen als trails op volle snelheid kunt verslinden.

In de Benelux komen de volgende varianten van de NINETY-SIX / NINETY-SIX RC beschikbaar:

Merida Ninety-Six RC 9000

  • Frame: CF5
  • Veerweg: 100 / 100 mm
  • Shimano XTR 1×12 afmontage
  • Shimano XTR schijfremmen
  • Fox Factory 32 SC voorvork
  • Fox Factory Float demper (met custom lockout zodat deze in het frame weg valt)
  • Fox Factory dropper zadelpen
  • Sram Twistlock lockout (voor + achter)
  • DT Swiss XRC 1501 wielset
  • Merida Team carbon stuur (740 mm / 140 gram)
  • Prologo Scratch M5 zadel met carbon rails en baseplate (125 gram)
  • Maxxis Rekon Race 29×2.25” TR EXO banden
  • Gewicht : 10,29 kg (maat M)
  • Prijs : € 8.499,-

Merida Ninety-Six 8000

  • Frame: CF4
  • Veerweg: 120 / 100 mm
  • Sram GX Eagle 1×12 afmontage (Sram XX1 ketting + cassette)
  • Shimano XT 4 Piston remmen voor / XT 2 piston achter
  • Rock Shox SID Ultimate Air voorvork
  • Rock Shox SID Luxe demper
  • Sram Twistlock lockout (voor + achter)
  • Merida Expert TR dropper zadelpen
  • Reynolds TR 309 carbon wielset
  • Merida Team carbon stuur (740 mm / 140 gram)
  • Prologo Scratch M PAS zadel (carbon baseplate)
  • Maxxis Minion DHR 29×2.3” TR EXO 3C MaxxTerra banden
  • Gewicht: 11,57 kg (maat M)
  • Prijs: € 6.999,-

Merida Ninety-Six RC XT

  • Frame: CF4
  • Veerweg: 100 / 100 mm
  • Shimano XT 1×12 afmontage
  • Shimano XT schijfremmen
  • Fox Performance 32 Float voorvork
  • Fox Performance Elite Float demper (met custom lockout zodat deze in het frame weg valt)
  • Sram Twistlock lockout (voor + achter)
  • Merida Expert TR Light dropper zadelpen
  • Merida Expert CC wielset (Shimano SLX naven)
  • Merida Expert CC zadel + toolbox met multitool
  • Maxxis Rekon Race 29×2.25” TR EXO banden
  • Gewicht: 11,55 kg (maat M)
  • Prijs: van € 4.499,- VOOR € 4.199,-

Geometrie

Ninety-Six RC 100 / 100mm
SMLXL
Seat Tube (mm)400440470500
Top Tube (mm)576596619643
Head Tube (mm)9595105115
Head Tube Angle (ª)68,568,568,568,5
Seat Tube Angle (º)76,576,57676
Chain Stay Length (mm)435435435435
Bottom Bracket Drop (mm)45454545
Fork Length (mm)503503503503
Stack (mm)585585595604
Reach (mm)433453473493
Wielbasis (mm)1126114611691193
Ninety-Six 120 / 100mm
SMLXL
Seat Tube (mm)400440470500
Top Tube (mm)581601624648
Head Tube (mm)9595105115
Head Tube Angle (ª)67676767
Seat Tube Angle (º)75757574,5
Chain Stay Length (mm)435435435435
Bottom Bracket Drop (mm)36363636
Fork Length (mm)530530530530
Stack (mm)595595605614
Reach (mm)433453473493
Wielbasis (mm)1136115611801203
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!